ارسال رایگان محصولات بالای 250 هزارتومان و بیشتر
پشتبانی:

021-88596812

پشتبانی:

09919564001

مزایا و معایب کنتور آب خشک و نیمه خشک

مزایا و معایب کنتور آب خشک و نیمه خشک

Smart Water Meter – Elecorev Energy

کنتور آب خشک با توجه به عدم تماس فیزیکی آب با اجزای عملکردی شمارنده و مبدل حساسیت کمتری نسبت به ویژگی های آب (نظیر سختی و املاح ) دارند و به همین دلیل از عمر و کارایی بیشتری نسبت به کنتورهای نیمه خشک برخوردارند.

از آنجاییکه انتقال حرکت توربین به مکانیزم تبدیل در این کنتور ها توسط میدان مغناطیسی صورت می گیرد، لذا در برابر جریان های مغناطیسی اندکی آسیب پذیر می باشند و در مواردی نیز ممکن است انتقال حرکت توربین بصورت کامل به مکانیزم مبدل صورت نگیرد و اصطلاحاً دچار Dis Coupling که البته این عیوب در مکانیزم های جدید با توجه به استفاده از حلقه ضد مغناطیس و نیز افزایش کیفیت اجزاء مصرفی بسیار کاهش یافته است.

همچنین با توجه به عدم ورود آب به محفظه سیستم شمارنده کنتور آب و نمایشگر، آسیب پذیری مکانیزم کنتور خشک در برابر یخ زدگی نسبت به کنتور نیمه خشک کمتر می باشد.

علاوه بر این در مکانیزم های کنتور خشک نسبت به نوع نیمه خشک، به دلیل عدم ورود آب در قسمت های بالایی مکانیزم، بخارگرفتگی در قسمت نمایشگر در صورت مونتاژ مناسب اتفاق نخواهد افتاد.

کنتور آب و اجزای اصلی آن

کنتور آب دستگاهی که برای اندازه گیری پیوسته، ذخیره سازی اطلاعات و نمایش حجم آب عبوری از داخل ترانسدیوسر اندازه گیری، در شرایط سنجش، در نظر گرفته شده است

یادآوری

۱- یک کنتور آب دست کم شامل یک ترانسدیوسر اندازه گیری، یک محاسبه گر (شامل وسایل تنظیم یا تصحیح در صورت وجود) و یک بخش نشانه می باشد. این سه وسایل می توانند در محفظه های مختلفی قرار داشته باشند.

۲- یک کنتور آب ممکن است به صورت کنتور ترکیبی باشد.

۳- در این استاندارد، واژه “کنتور” به کنتور آب اشاره دارد.

كنتورآب وسيله‌‌اي است كه براي اندازه‌گيري مداوم، حفظ و نشان دادن حجم آب عبوري از يك مسير بكار مي‌رود.

با توجه به اين تعريف مي‌توان قسمت‌هاي تشكيل‌دهنده كنتورآب را به سه بخش اصلي تقسيم نمود:

ـ بخش اندازه‌گيرنده

ـ بخش شمارنده

ـ بخش نمايش‌دهنده

بخش اندازه‌گيرنده كنتور اب قسمتي است كه وظيفه تبديل حجم، دبي، سرعت يا وزن آب عبوري به علائم يا سيگنال‌‌هاي قابل شمارش را بر عهده دارد. اين سيگنال‌ها از طريق مكانيكي و يا الكترونيكي به قسمت شمارنده منتقل و پس از شمارش و پردازش، نتايج حاصل از قسمت نمايش‌دهنده قرائت مي‌گردد.

 

اصطلاحات و تعاریف

کنتور حجمی:

دستگاهی مناسب برای يك لوله بسته که شامل اتاقك هایی با حجم مشخص و مکانیزم رانده شده به وسیله جریان که به موجب آن این اطاقك ها به طور متوالی بوسیله آب پر و خالی می شوند.

با شمارش میزان حجم های گذرا از طریق این دستگاه گنجایش جریان را برآورد می کند.

کنتور سرعتی:

وسیله ای است که بر روی مجرای بسته آب نصب شده و شامل يك قطعه متحرك بوده که به طور مستقیم به وسیله شتاب جریان آب به حرکت گذاشته می شود. به عبارت دیگر دستگاههایی شامل يك توربين متحرك که حول محوری عمود بر جهت جریان آب در کنتور آب می چرخد.

حرکت این قطعه متحرك به وسیله روش های مکانیکی و یا سایر روش ها به نشان دهنده ای که حجم آب عبوری را نشان می دهد منتقل می شود.

پست قبلی

کنتور آب چیست؟

پست بعدی

نحوه خرید کنتور آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

تاثیرات مصرف هوشمند آب در ساختمان‌ها

سلام، ثبت نام کنید
و به نیرو ارکان کارون متصل شوید!

اولین کسی باشید که از آخرین روندهای ما مطلع می شود

سبد خرید
ورود

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید