ارسال رایگان محصولات بالای 250 هزارتومان و بیشتر
پشتبانی:

021-88596812

پشتبانی:

09919564001

نحوه خرید کنتور آب

نحوه خرید کنتور آب

 

خرید کنتور آب هم مثل خرید هر محصول یا کالای دیگری، نیازمند داشتن اطلاعات کافی درباره خود محصول، انواع آن و نشانه های کیفیت بالای آن کالا می باشد.

به همین منظور، در این مقاله به شما درباره ویژگی های لازم برای باکیفیت محسوب شدن یک کنتور آب و انواع کنتورهای آب را معرفی می کنیم تا هنگام خرید کنتور آب نیرو ارکان کارون، با دقت و اطمینان خاطر خرید کنید.

لازم به ذکر است که کنتورهای نیرو ارکان کارون تحت استانداردهای ISO تولید می شوند. شما می توانید برای خرید کنتور آب، از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

خرید کنتور آب خانگی
خرید کنتور اب هوشمند

و یا با واحد فروش تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 36461772_021

مقایسه انواع کنتور آب مکانیکی

یکی از مواردی که هنگام خرید کنتور آب به آن بر می خورید، انواع مختلف کنتورهای آب موجود در بازار است. شما باید بدانبد که کدام نوع کنتور آب برای کاربرد موردنظرتان، مناسب تر است. بنابراین در اینجا انواع کنتور آب مکانیکی که هنگام خرید کنتور آب مشاهده خواهید کرد، را به شما معرفی می کنیم:

کنتور آب پیستونی:

مناسب برای آب های با کیفیت بالا و فاقد شن و ذرات، دقت بالا و R بالا، ضعف شدید در برابر یخ زدگی و سرمای زیر صفر، دبی استارت پایین مناسب برای شهرهای جنوبی در صورت بالابودن کیفیت آب به خصوص در شهرهایی که به علت کمبود آب اکثر مردم منبع ذخیره آب دارند. مقاومت کم در برابر آب های EC بالا و دارای شن و ریگ، کلاس دقتی بالا.

کنتور آب مولتی جت خشک:

مناسب برای هر گونه اقلیم و هر گونه آب، در صورت اینکه تولید برند معتبری نباشد، ممکن است به علت کیفیت مگنت دچار خرابی زودرس شود.

ضعف دقت اندازه گیری در دبی های کم و دبی های زیاد، کلاس دقتی متوسط، مقاوم در برابر آب های شور و EC بسیار بالا، مقاوم در برابر ضربات هیدرولیکی آب، امکان دستکاری کنتور و برداشت غیر مجاز راحت تر است.

کنتور آب مولتی جت نیمه خشک:

مناسب برای آب های با کیفیت متوسط به بالا، کلاس دقتی بالا، مقاوم در برابر ضربات هیدرولیکی آب، مناسب برای اکثر مناطق کشور.

کنتور سینگل جت:

دبی استارت پایین و مناسب تر نسبت به مولتی جت، کلاس دقتی بالا، عدم مقاومت مناسب در برابر ضربات هیدرولیکی آب مناسب برای واحدهای آپارتمانی قیمت بسیار مناسب

 

الزامات فنی که هنگام خرید کنتور آب باید به آن دقت کنید:

1 – کنتور آب باید از موادی ساخته شده که دوام و استحکام کافی جهت هدفی که مورد استفاده قرار می گیرد را داشته باشد.

۲ – یک کنتور آب باید از موادی ساخته شده باشد که در محدوده دمای کاری، تحت تاثیر سوء تغييرات دمایی قرار نگیرد.

۳ – همه اجزاء یک کنتور آب که در ارتباط با شارش آب عبوری هستند باید از مواد کاملا شناخته شده،

غیر سمی، غیر آلوده و از لحاظ بیولوژیکی بی اثر ساخته شده و همچنین با توجه به مقررات ملی طراحی شوند.

۴ – کنتور آب کامل باید از موادی ساخته شده که در برابر خوردگی داخلی یا خارجی مقاوم بوده و یا به وسیله یک سطح مناسب، محافظت شده باشد.

۵ – وسیله نشانگر کنتور باید توسط یک پنجره شفاف محافظت شود. همچنین می توان از یک درپوش مناسب به عنوان محافظ اضافی استفاده کرد.

۶ – در جایی که خطر بخارگرفتگی در زیر پنجره یک وسیله نشانگر کنتور آب وجود دارد، کنتور آب باید مجهز به وسایلی برای جلوگیری یا حذف بخار گرفتگی باشد.

۷ – یک کنتور آب باید دارای طراحی، ترکیب و ساختاری باشد که امکان ارتکاب تقلب را تسهیل نکند.

۸ – یک کنتور آب باید به یک نمایشگر کنترل شده از نظر اندازه شناسی، مجهز باشد. نمایشگر باید بدون نیاز به استفاده از یک ابزار، به سهولت قابل دسترس برای مشتری باشد.

۹ – یک کنتور آب باید به لحاظ طراحی، ترکیب و ساختار به گونه ای باشد که از بیشینه خطای مجاز به نفع شخص یا گروهی بهره برداری نشود.

 

پست قبلی

مزایا و معایب کنتور آب خشک و نیمه خشک

پست بعدی

کنتور آب هوشمند چه مزیتی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

تاثیرات مصرف هوشمند آب در ساختمان‌ها

سلام، ثبت نام کنید
و به نیرو ارکان کارون متصل شوید!

اولین کسی باشید که از آخرین روندهای ما مطلع می شود

سبد خرید
ورود

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید